Genel

BEYPAZARI
Günübirlik Tur
 
 
 
 
 
 
 
 
“Keyifle keşfetmek isteyen, yetinmeyen tüm gezginler için”
 
Sabah 08.00’de siz saygıdeğer konuklarımızı buluşma noktamızdan alarak lüks otobüsümüzle son dönemlerin gözde kasabası Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuğumuzdan sonra Osmanlı Mimarisi’nin tümüyle korunduğu, yaşam tarzlarını olduğu gibi koruyan insanların yaşadığı ve üretim yaptıkları gözde beldemiz Beypazarı’mıza geliyoruz. Önce Hıdırlık tepesinden etrafı izliyor, fotoğraflıyoruz daha sonra 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nı keşfetmeye çıkıyoruz. Öncelikle halı ve kilim atölyelerinin gezilmesi. Dilerseniz burada beğendiğiniz geleneksel bir el halısı veya kilim siparişi verebilir yahut sadece beğendiğiniz motiflerden oluşan bir kilime sahip olabilirsiniz. Oradan İnözü Vadisinde yöresel Beypazarı yemeklerini tattıktan sonra Kurşunlu Camii, İncirli Cami’yi ziyaret ediyor ardından Gümüşçüler çarşısında Telkari takılardan, Suluhan’da havuç lokumuna kadar yöresel ürünler, zanaatkârlar, konaklar, Alaattin sokağı ve canlılık başımızı döndürüyor. Fırınlardan akşam çaylarımızla birlikte tatmak ve eve götürmek üzere bu beldeye özel, tereyağlı Beypazarı Kurusu aldıktan sonra buradan ayrılıyor ve Ankara’ya dönmek üzere yolumuza devam ediyoruz.
 
Yöresel Beypazarı Öğle Yemeği:
Tarhana Çorbası,  halen yüz yılı aşmış taş fırında lezzet bulan Beypazarı Güveci, asma yapraktan Beypazarı sarması, Höşmerim tatlısı veya 80 kat açılan hamurla yapılan cevizli baklava, salata, ayran, çay, Beypazarı Sodası.
FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
FİYATIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
Özel tur otobüsümüzle ulaşım
Araç içi ikramlar
Öğle yemeği
Çevre gezileri
Uzman rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası
Müze ören yeri giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
TAKSİT İMKANI: WORLD , AXESS, CARD FINANS
FİYAT TABLOSU
GEZİ ÜCRETİ
PEŞİN FİYAT
KİŞİ BAŞI
 
00 – 02 Yaş Arası 1.Çocuk 2 Yetişkin Yanında Ücretsizdir. ( Araçta Koltuk Verilmez. )
02 – 06 Yaş Arası 1. Çocuk % 50 ücretlendirilir. 06 – 12 Yaşa kadar % 10 indirimli ücret ödenir.
KALKIŞ NOKTALARI
08.00 : Sezenler sok. Atatürk Lisesi Önü
08.10: Milli Kütüphane Önü
08.30: Batıkent Carrefour Önü
 
DETAYLAR
Acentemiz kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda ve konaklanacak otellerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-31 kişide lüks küçük otobüs ile, 31 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda ( min.15 Kişi ); konaklamalı turlarda minimum 3 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

Uygun Zamanlar

Ne yazık ki şu anda bu turumuzda uygun yer bulunmamaktadır.

Üzgünüz, bu tour için henüz hiçbir yorum yok.